Geoblog.pl    Hela    Podróże    Indie Delhi-Mumbai    Orcha

Orcha

Indie, Orchha

Troche zmienilismy nasze plany i zboczylismy z kursu. BARDZO, BARDZO polecam wszystkim turysta miejscowosc Orchha (nie wiem jak by to odmienic), ok 18 km od Jhansi. To sa zupelnie inne indie, nie ma tu juz nachalnych naciagaczy a miejscowe swiatynie sa polozone w naprawde nieporownywalnym otoczeniu. Wygladaja one jak wyjete z ekranizacji ksiegi dzungli:), duzo zieleni, papugi, kondory, sowy i inne . Strasznie nam sie podobalo wiec zostalismy na dwie noce w hotelu bez pluskiew. Wracajac do Agry zwiedzalismy tam Taj Mahal o wschodzie slonca - wydaje nam sie to troche przereklamowane a naprawde imponujaca wyglada z daleka np. z dachu jakiegos hotelu. Na pewno super musialo wygladac kiedys, w swoim naturalnym otoczeniu - przylegle domki z dykty wszystko zmieniaja. Zalujemy ze nie mamy tu (w Orchhe) wiecej dlugopisow bo lokalne dzieci bardzo sie ciesza jak jakis dostana. Nawet szczury sa tu chude (w Indiach) i jest naprawde bardzo, bardzo biednie. Jutro jedziemy do Kajuraho razem z polka, ktora dzisiaj poznalismy (pierwszy raz w indiach 10 lat temu, na stale 2 lata). Miejscowy znachor (pan aptekarz) sprzedal mi masc na ukaszenia i musze powiedziec ze dziala nie pamietam jak sie nazywa bo zostawilismy w hotelu, ale napiszemy pozniej moze komus sie ta nazwa przyda.

Wstep do kompleksow swiatyn w Orche 250/os rs + aparat nie pamietamy
Woda 15 Rs
Nasz Hotel Fort View 250 rs za pokoj 2 os
Obiad 60-80/os rs
Lassi special (ponoc z haszyszem;)) 25 rs - to taki gesty jogurt bardzo dobry.

Z gory przepraszam wszystkich za bledy ortoraficzne, polskich liter ma sie rozumiec dlaczego nie ma.

Iza
Iza - 2008-09-30 18:01
faaaajnie se zwiedzacie, fajnie...:) widoczki przepiekne i przygod mnostwo - czyli tak jak mialo byc!:D ale pamietajcie: UWAZAJCIE NA PYTONY!!;> buziaki i pozdrowienia ode mnie i od Pegi:P

dt2lzia
dt2lzia - 2008-09-30 18:32
cieszymy się, że piszecie. troche już niepokoiliśmy się. T mówi, że w Indiach nie ma kondorów. Tutaj dziś juz głęboka jesień. Chłodno i liście zaczynają opadac z drzew. Mamy znów dużo orzechów i jeżyn. Z Natalią rozmawiałam wczoraj. Podobno Maria już dosiada konia i chyba nie boi sie. W niedzielę po powrocie z rodziną W rozmawiałam przez skaypa z W z Bolesławca, może coś Wam napiszą. Całujemy mocno T i M

Olga i Arek Rep...
Olga i Arek Rep... - 2008-09-30 20:49
I gdzie Was wywialo? Zwiedzajcie, opisujcie, bo czekamy. Wlasnie rozpakowalismy walizki. Graniczny most miedzy muzulmanami a katolikami w Mostarze nie zwalil nas z nog, ale wrazenie zrobily ostrzelane domy. Uwazajcie na siebie. Serdecznie pozdrawiamy.

UOi L
UOi L - 2008-10-01 15:43
cześć wam.oglądamy i czytamy wasze podboje. Cieszymy się że idzie wam nieźle. Uważajcie na siebie. Dzisiaj twój sms przyszedł 5 razy( ten sam) Do usłyszenia

Maja
Maja - 2008-10-01 17:30
ale faktycznie widoczki boskie... juz sie nie moge doczekac az nam pokazecie wszystkie wasze zdjecia :P....

Hela
Helena Z
zwiedziła 1% świata (2 państwa)
Zasoby: 14 wpisów14 32 komentarze32 36 zdjęć36 0 plików multimedialnych0

24.09.2008 - 08.04.2009