Geoblog.pl    Hela    Podróże    Indie Delhi-Mumbai    Khajuraho

Khajuraho

Indie, Khajurāho

Dotarlismy w koncu autobusem do Khajuraho. Hotel bardzo fajny i nawet pan jakos tak niedrogo zaoferowal sie ze zarezerwuje nam bilety na pociag w dalsza trase. Tutaj kazdy chce zrobic jakis biznes i nawet niewinna rozmowa czesto konczy sie zaproszeniem do sklepu czy oferowaniem taksowki.Nic dziwnego to po prostu biedni ludzie, a jak czlowiek jest biedny to pozbywa sie wszelkich zahamowan. Zwiedzajac rowerem jedna ze wschodnich swiatyn, jakis pan zaczal nam o niej opowiadac, zapierajac sie przy tym, ze nie jest przewodnikiem tylko nauczycielem. Koniec koncow zostalismy poproszeni o datek na szkole:), a ze nie bylismy przekonani co tdo tego, ucieklismy. Khajuraho to wylacznie swiatynie z wyrzezbionymi aktami z kamasutry (Bardzo ciekawe), bylismy na pobliskich wodospadach i tylko sie zdrzaznilismy bo drogo (440 rs/2 os) i nic fajnego. Jedzenie w naszym hotelu tez nie nalezy do najtanszych trzeba sie bylo wytargowac o 25% znizke. Papier toaletowy tutaj to prawdziwy luksus 65 rs za rolke!!! Hindusi po prostu go nie uzywaja podcieraja sie reka a kolo kibli maja takie kraniki, zeby umyc reke - lewa, zarezerwowana do tego typu czynnosci - nie jedza lewa reka:) Jutro wyruszamy do Umaria z kad chcemy sie dostac do parku narodowego ktorego nazwy... zapomnielismy.

Hotel Zen 200 rs za pokoj.
Piwo 110 rs
Thali Vip 150 rs - to jest taki talez na ktorym jest wszystko, rozne sosy, ryz, ich czipsowe chleby i cos slodkiego. Najedlismy sie tym we dwojke.
Zachodni kompleks swiatyn - 250 rs/os

Romek
Romek - 2008-10-02 18:13
No Hela..profesjonalny opis!Tak trzymać!Właśnie miałemWas spytać o jedzenie ale właśnie napisaliście...:-)Czy Wasze żołądki daja radę?Piwko tyle co pokój kosztuje?
pozdrawiam!

dt2lzia
dt2lzia - 2008-10-02 18:26
Już nie robicie zdjęc? Aha, chyba dla nas za bardzo gorszace. W waszych relacjach wydajecie byc się w dobrych nastrojach. A jak Wasze Brzuszki? Przemek chyba delektuje się potrawami tamtej kuchni. ściskamy M i T

ola
ola - 2008-10-04 09:04
witam was :) sliczne zdjecia i komentarze tez dosc wyczerpujace.mysle ze tam naprawde musi byc fajnie. tylko pozadroscic wycieczki:) dla przemka babcia juz boczus szykuje:D to teraz bracie nasze staruszki juz sami zostana:) wlasnie sie pakuje i o 10 wyjezdzam juz do drezna:) a stefen juz w normie. bylismy u weterynarza i powiedzial ze wszystko sie zagoilo i bedzie zdrow:) tylko wiesz... juz nie jest mezczyzna w stu procentach i czasem tak dziwnie sie zachowuje. chyba nie moze sie z tym pogodzic;p
goraco pozdrawiam!

Rodzina W z Bola
Rodzina W z Bola - 2008-10-04 18:21
serdeczne pozdrowienia od rodziny z Bolesławca. Śledzimy z zainteresowaniem Waszą fantastyczną i egzotyczną podróż. Codziennie czekamy na nowe relacje i zdjęcia, które pozwalają nam dotknąć trochę Indii. Fajny masz Hela styl pisania, widać ukryty talent. Całujemy, do zobaczenia.

Hela
Helena Z
zwiedziła 1% świata (2 państwa)
Zasoby: 14 wpisów14 32 komentarze32 36 zdjęć36 0 plików multimedialnych0

24.09.2008 - 08.04.2009